#2016-11-29 23:45:37 

kanar

Użytkownik

Witam serdecznie wszystkich. Chciałem poruszyć w tym temacie kwestię wykonanych z drewna domów szkieletowych. Słyszałem, że to bardzo popularny sposób budownictwa w Stanach, ale czy bezpieczny i opłacalny? Warto inwestować w taki sposób budowy domu jednorodzinnego czy może lepiej iść w innym kierunku, co sądzicie?
#2016-11-30 00:52:46 

AS

Użytkownik

Witam. Z racji, że z żoną niedawno zakupiliśmy działkę budowlaną i powoli przymierzamy się do rozpoczęcia budowy domu, żeby w końcu wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania na swoje, jestem w tej tematyce bardzo obeznany. Sporo czytam, szukam różnych rozwiązań i razem z żoną decydujemy, co najbardziej nam odpowiada. Po sprawdzeniu różnych wariantów i sposobów budowy domu zdecydowaliśmy się właśnie na dom z drewnianym szkieletem, ponieważ naszym zdaniem jest on najbardziej opłacalny. Gdyby nie był bezpieczny to na pewno nie cieszył by się taką popularnością, spełnia wszystkie normy o ile oczywiście wykorzysta się dobre deski, a cenowo wychodzi to bardzo konkurencyjnie.
#2016-11-30 01:22:16 

kanar

Użytkownik

A czy miał pan kontakt może bezpośrednio z kimś, kto już takie rozwiązanie wykorzystał? Jestem ciekawy jak to później się sprawuje w praktyce?
#2016-11-30 04:21:48 

AS

Użytkownik

Owszem, rozmawiałem z kilkoma osobami. Wszyscy bardzo sobie takie rozwiązanie chwalą, nikt nie narzeka.
#2016-11-30 06:17:03 

tito

Użytkownik

Jak dla mnie to głupota. Wszyscy myślą, że jak coś w USA jest popularne to od razu okaże się super i jest najlepsze. Kompletnie bezsensu.
#2016-11-30 07:49:19 

Urszula

Użytkownik

A dlaczego bezsensu? Dobre rozwiązania mogą przyjść z różnych kierunków, nikt tu nie propaguje podejścia, że wszystko co ze Stanów jest najlepsze. Budowa drewnianych szkieletów jest popularna w wielu miejscach, nie tylko tam. Nie ma co przekreślać od razu tematu, ja sama zdecydowałam się na budowę domu o szkielecie drewnianym i nie żałuję. Mój dom jest nie tylko bezpieczny i trwały, ale też energooszczędny, a to akurat istotna kwestia, gdy trzeba spłacać kredyt wzięty na budowę, wszystkie oszczędności są ważne. Także szczerze polecam, naprawdę fajne rozwiązanie!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015